fbpx
  • Home
  • Dlaczego karate
  • Dla dzieci szkolnych

Dla dzieci szkolnych

SPORT I REKREACJA RUCHOWA

UKS KARATE HAJIME prowadzi przede wszystkim treningi dla dzieci w wieku szkolnym. Grupy te zróżnicowane są pod względem poziomu zaawansowania ( grupy początkujące, zaawansowane) jak i wieku. Wiemy jak wielki potencjał tkwi w młodym człowieku. Zajęcia karate dla dzieci są idealnym rozwiązaniem na połączenie rozwoju psychofizycznego.

Na naszych treningach podopieczni:

  • wzmacniają zdrowie
  • wzmacniają ducha
  • świetnie się bawią

ZDROWIE: Zajęcia karate dla dzieci opierają się na treningu ogólnorozwojowym. Odpowiednio przygotowany trening pozwala właściwie rozwinąć koordynację ruchową, uzyskać prawidłową postawę i sylwetkę, zadbać o zdrowe kości i stawy, silne mięśnie i elastyczne więzadła, poprawia wydolność, dotlenia tkanki, reguluje przemianę materii i wzmacnia układ odpornościowy

DUCH: Stereotypem jest, że sztuki walki uczą agresji. Karate uczy samokontroli, dyscypliny. Wbrew temu co wielu rodziców mogłoby sądzić, nasze zajęcia "wyciszają sygnały agresji” dzięki nim dzieci pozytywnie rozładowują złe emocje. Na treningu karate młodzi adepci uczą się cierpliwości, panowania nad sobą, pracowitości, poszanowania dla hierarchii i autorytetu. Karate jest katalizatorem kształtującym pewności siebie i umiejętności dążenia do celu. Pomimo, że karate to sport indywidualny na naszych zajęciach nigdy nie zapominamy o grupie współćwiczących i poszanowaniu partnera. Młody samuraj dzięki treningom karate ma lepszą koncentrację co procentuje między innymi w szkole, a przede wszystkim nigdy nie zapomina o ..,,cnocie pokory..”

DOBRA ZABAWA : ideą treningów w naszym klubie poza poprawą sprawności fizycznej jest stworzenie wspierającej się grupy nie tylko na treningach ale i poza nimi. Staramy się stworzyć rodzinną atmosferę oraz poczucie przynależności do grupy ludzi z pasją. Integrujemy się na obozach sportowych, eventach klubowych, zawodach i pokazach. Wierzymy, że wartości przekazywane w dojo pomogą naszym adeptom również poza salą treningową stać się „dobrym człowiekiem”.

SPORT: dla tych, którym nie wystarcza poprawa sprawności fizycznej i potrzebują nowych wyzwań proponujemy ścieżkę mistrzostwa sortowego. Jako byli zawodnicy i doświadczeni instruktorzy potrafimy przygotować: indywidualne plany treningowe i cele rozwojowe, skorygować technikę oraz odpowiednio zmotywować do współzawodnictwa sportowego. Nasi zawodnicy z powodzeniem biorą udział w zmaganiach sortowych na poziomie regionalnym oraz międzynarodowym w różnych kategoriach wiekowych. ZAPRASZAMY!